Отборът на „Локомотив“ /Русе/ сътвори малка сензация в едно полувреме при гостуването си на „Фратрия“ /Варна/. „Железничарите“ поведоха изненадващо с гол на дежурния стрелец Дани Братоев и удържаха аванса си до почивката.
Футболистите в червено-черно обаче се поизмориха през втората част, Ивелин Кузманов изравни, Андрий Лисак направи 1:2, а после Ибрям Ибрям, отново Лисак и Васил Андони затвориха мача до 1:5.
„Дани вкара прекрасен гол. Физическите ни сили стигнаха за около 60 минути. Не обичам да се оправдавам със съдиите, но и те побутнаха малко отбора на домакините“, коментира за „Утро“ старши треньорът Свилен Касабов.
За отбора на „Фратрия“, който заема второ място в Североизточната Трета лига, но практически води таблицата, тъй като лидерът „Лудогорец III“ няма право на промоция във Втора лига, играха бившите футболисти на „Дунав“ Никола Борисов и Мартин Костадинов.
„Локомотив“: Александър Ангелов, Мартин Иванов, Живко Дончев /капитан/, Мартин Ангелов, Даниел Митев, Добромир Филипов, Анджело Димитров, Преслав Великов, Дани Братоев, Драгош Фирцулеску, Бисер Георгиев /Преслав Иванов, Георги Николов, Борислав Димитров/.