Отборът на „Дунав“ изигра страхотно първо полувреме срещу „Янтра“ в Габрово и се оттегли на почивка с гол аванс, но домакините се вдигнаха през второто и направиха обрат - 1:2.
Капитанът Мирослав Будинов изведе своите напред след изстрел от фаул - 1:0. Опасностите през габровската врата се заредиха една след друга и кой ли не опита да отбележи второ попадение - Законов на два пъти, Минчев, отново Будинов, Луис Пахама. Вратарят на „Янтра“ Християн Василев обаче направи невероятни спасявания.
Габровци стигнаха до равенство с неспасяем изстрел от пряк свободен удар. Автор на попадението стана преотстъпеният от „Спартак“ /Вн/ Велислав Василев.
Мачът вървеше към реми, когато защитата на „Дунав“ проспа /за кой ли път!/ един корнер и ветеранът Даниел Младенов бе точен в 85-а минута.
След този горчив двубой дунавци са на 13-то място в класирането с 27 точки. Както и да завършат останалите срещи, ще останат на тази позиция, но са в опасна близост до пакета с изпадащи отбори. А в събота ги чака тежък домакински мач срещу „Черноморец“ /Бс/.
15. „Спортист“23
16. „Марица“ 22
17. „Черноморец“ /Бч/ 18
18. „Бдин“ 17
В другите мачове: „Бдин“-“Спартак“ /Вн/ - 0:1, „Черноморец;“ /Бс/-“Марица“ - 1:0, „Спартак“ /Пл/-“Струмска слава“ - 1:0, „Лудогорец II“-“Монтана“ - 2:1. Кръгът ще завърши с двубоите „Марек“-“Беласица“, „Спортист“ /Своге/-“Септември“ /Сф/, ЦСКА 1948 -“Добруджа“.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Георги Иванов, Джан Хасан, Николай Дичев, Станислав Нечипоренко, Денислав Минчев, Никола Колев, Мирослав Будинов, Симеон Вешев, Димитър Законов /Луис Пахама, Кристиян Господинов, Никола Тотев/.