Футболистите на „Дунав“ продължават да чакат първата си победа в контролните мачове. На Градския стадион вчера те завършиха 1:1 срещу „Лудогорец II“.
Първото полувреме мина при териториален и игрови превес на русенския отбор. Създадени бяха няколко добри положения, но разградският вратар се справи, а и на два пъти късметът го покри след изстрели от упор.
Резултатът бе открит в 30-а минута. Радослав Апостолов се совна зад защитата, буквално открадна топката от ръцете на вратаря и от метър реализира гол на празна врата - 1:0 за „Дунав“.
Многото промени на почивката нарисуваха друга картинка с по-динамичен футбол, но и с по-опасни атаки на футболистите от „Лудогорец II“. Както гласи едно втръснало клише, логичното се случи в 63-а минута. Тогава Николай Николов стреля отвъд дъгата на наказателното поле, топката „пропътува“ по земя и се озова в долния ляв ъгъл, току до гредата - 1:1. Погледнато от трибуните, младият русенски вратар Даниел Николов можеше да се намеси и по-добре.
До края двата отбора опитаха да се излъжат главно със силов футбол и много единоборства.
Дебют пред русенска публика направиха Радослав Апостолов, Луис Пахама и Виктор Ян.
Апостолов изигра много добър мач. Беше активен в двете фази на играта, през него минаха и много топки. Работи качествено и с двата крака, но на моменти изглеждаше малко тежичък. Все пак не е играл сума време.
Французинът Пахама се стара, но не му се получи особено. Да кажем така - не впечатли с нещо особено.
Подобна оценка заслужава и бразилецът Виктор Ян. Ще приемем обаче, че Пахама и Ян се нуждаят от време за приспособяване към българския климат и игровия стил на отбора.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Георги Иванов, Димитър Тодоров, Радослав Апостолов, Никола Колев, Симеон Вешев, Виктор Ян, Луис Пахама, Димитър Законов, Денислав Минчев /Даниел Николов, Мирослав Будинов, Радослав Великов, Никола Тотев, Калоян Иванов, Георги Вълчев, Кристиян Господинов/.