Футболистите на „Дунав“ отпаднаха от турнира за купата на България след домкинска загуба срещу гранда „Левски“ /Сф/ - 1:3.
Столичани поведоха след изключително груба грешка на Георги Вълчев в 25-а минута. Централният защитник посегна да изчисти топката, но го направи толкова нескопосано, че Рикардиньо я овладя и с изстрел по диагонала я прати в мрежата -0:1.
Вълчев обаче изкупи вината си само 3 минути по-късно. Джан Хасан центрира от корнер, Георги изпревари вратаря Пламен Андреев и насочи кълбото с глава - 1:1!
Малко преди края на първото полувреме съдията Владимир Вълков измисли скандална дузпа за „Левски“. Георги Иванов изчисти топката с шпагат от краката на Рикардиньо, но реферът от Пловдив си съчини нарушение. Бразилецът не сбърка срещу 17-годишния вратар на русенци - 1:2.
Щабът на „Дунав“ скочи срещу услужливия рефер, но какво от това! Коментаторите пък в студиото на „Диема Спорт“ се изчервиха на почивката, когато бяха помолени да обсъдят тази ситуация.
Вълков продължи да е център на внимание. В началото на второто полувреме изгони халфа на „Левски“ Илиян Стефанов при стълкновение с Калин Георгиев.
Буквално след подновяване на играта гостите организираха контра, Рикардиньо бе изведен сам по крилото, стреля, Николов отби топката, но Роналдо я посрещна с добавка на празна врата - 1:3.
Въпреки че гостите останаха с 10 души, продължиха да владеят повече топката. „Дунав“ даде борба, но не правеше почти нищо в в атака. Миро Будинов и Раел Лолала така и не получиха добри топки. Но възникнаха два шанса след направените смени - вратарят Андреев спря голови изстрели на Минчев и Георгиев.
„Дунав“: Даниел Николов, Стоян Предев, Георги Иванов, Джан Хасан, Георги Вълчев, Олег Димитров, Симеон Вешев, Калин Георгиев, Мирослав Будинов, Кристиян Господинов, Раел Лолала /Денислав Минчев, Димитър Тодоров, Теодор Костов, Иван Колев, Радослав Великов/.
„Левски“: Пламен Андреев, Виктор Любенов, Келиан ван дер Каап, Роналдо, Адриян Краев, Рикардиньо, Илиян Стефанов, Асен Чандъров,  Патрик-Габриел Галчев, Дарлан Мендес, Асими Фадига /Кристиян Йовов, Дейвид Михалев/.