Футболистите на „Локомотив“ /Русе/ надиграха гостите от „Кубрат“ с 3:1 в дербито на аутсайдерите и записаха първата си победа в едва в 12-ия си мач от първенството на Североизточната Трета лига. С актив от 6 точки „железничарите“ изпревариха кубратчани и са на предпоследно място, само на точка от „Дунав II“. Дунавци пък пропуснаха кръга, защото мачът им като гости на дублиращия тим на „Спартак“ /Варна/ бе отложен заради лошото време в морската столица.
„Локо“ започна колебливо срещу отбора на „Кубрат“, който бе воден от русенския си треньор Ивайло Кирилов. Едно центриране завари неподготвен в 17-а минута халфа Добромир Филипов, който засече топката в собствената си врата - 0:1. Отборът постепенно се съвзе  и изравни след почивката с попадение на Динко Станчев. Айкут Адемов направи 2:1, после той бе фаулиран от русенския защитник на гостите Борислав Джарналиев, който получи червен картон, а Бисер Георгиев реализира отсъдената дузпа.
В редиците на кубратчани бяха няколко русенски футболисти - Атила Юмер, Радосвет Христов, Борислав Джарнавлиев, Светослав Недялков, а изненадващо и юношата Кристиан Данаилов, който бе основна атакуваща фигура през миналата година в тима на „Дунав II“.
В другите мачове: „Черно море II“ /Вн/-“Светкавица“ - 1:2 /изненадата на кръга/, „Бенковски“ /Исперих/-“Септември“ /Тервел/ - 2:3, „Рилци“ /Добрич/-“Черноломец“ /Попово/ - 1:2. Мачът „Устрем“ /Дончево/-“Фратрия“ /Вн/ бе отложен.
„Локомотив“: Александър Ангелов, Живко Дончев, Мартин Ангелов, Сюлейман Салим, Живко Парашкевов, Даниел Митев, Добромир Филипов, Дани Братоев, Симеон Дочев, Бисер Георгиев, Динко Станчев /Айкут Адемов, Георги Николов, Димитър Таралезов, Борислав Димитров, Преслав Великов/.