Русенският бокс се представи авторитетно на държавното лично отборно първенство за младежи и девойки в Горна Оряховица.
Дамите на БК „Русе“ завоюваха 6 медала и се класираха трети сред най-добрите тимове. Лаура Карлува /57 килограма/ и Мадерина Емунуилова /70/ станаха шампионки, Мария Александрова /54/, Мария Луйза Георгиева /60/ и Ана Мария Алиса /66/ спечелиха сребърни отличия, а Стелиана Иванова /80/ се пребори за бронз.
Младежите на клуба записаха 4 призови места - титли за Николай Събев и Роберт Андреев, сребро за Лазар Петросов и Орландо Кристал.
Треньори  на медалистите от „Русе“ са Съби Събев, Николай Коев и Калоян Димитров.
Много силно се представиха и състезателите на „Локомотив“ /Русе/, водени от треньора Алексей Рибчев.
Викторио Илиев /63, 5/ и Виктор Ламбев /71/ станаха шампиони, Виктор Григоров /51/ и Павел Манев спечелиха сребърни медали.
Тези момчета класираха „Локомотив“ на второ място в отборното подреждане.
Междувременно боксьорът на БК „Русе“ Радослав Росенов /60/ разби с 5:0 съдийски гласа /30:25, 30:27, 30:26, 30:25, 30:27/  хърватина Патрик Личул в първата си среща на балканското първенство за мъже в Албена и утре ще се бие с румънеца Юлиан Барснеску.