Футболистите на „Дунав“ постигнаха изключително ценна победа с 2:1 срещу гостите от „Марица“ /Пловдив/, а и играта им, особено след почивката, беше много добра. Мачът бе истинска драма, изходът от която отдалечи русенския отбор от зоната с изпадащи тимове.
И по неписано правило дунавци получиха ранен гол след поредната детинска грешка на защитата. Бранителите проспаха атака по десния фланг и изпуснаха Станислав Маламов, който нямаше как да сбърка сам на 2-3 мерта срещу вратаря.
След този шок играта на „Дунав“ зацикли и всичко в предни позиции бяха центрирани топки, при една от които Луис Пахама стреля с глава от чиста позиция фронтално срещу вратата. Трибуните притихнаха, а капитанът на гостите Веселин Марчев направи всичко, за ги събуди. Той извърши фаул срещу вратаря Дамянов и получи жълт картон, но предпочете да симулира контузия и пролежа на тревата в продължение на няколко минути.
Феновете изригнаха мигновено, а и „Дунав“ живна покрай шума с битка за всяка педя терен. Гостите обаче можеха да вкарат втори гол, но Дамянов се намеси. Изтичаха последните секунди на даденото от съдията продължение, когато Стоян Предев центрира отдясно и Джан Хасан намери мрежата след много класно отиграване с глава - 1:1.
През второто полувреме публиката и футболистите на „Дунав“ бяха вече заедно като в един въодушевен отбор. А и то започна брилянтно, защото Луис Пахама получи топката отдясно, завъртя се около оста си и с безмилостен шут разстреля вратаря на „Марица“ Илия Николов - 2:1! Николай Дичев вкара и трети гол, а само страничният съдия видя засада.
Всичко можеше да бъде решено към края на мача, когато футболист на пловдивчани игра с ръка в наказателното поле и реферът даде дузпа. Направилият прекрасен мач Мирослав Будинов пропусна да затвърди отличната си оценка, защото не успя да преодолее Николов със слаб удар в десния ъгъл.
Така последните минути бяха мигове за треперене, защото футболистите на „Марица“ не се отказаха да търсят изравняване. Момчетата от „Дунав“ обаче издържаха и за първи път от много време бяха изпратени с напълно заслужени аплодисменти. Феновете също бяха на ниво и помогнаха много по пътя към изстраданите 3 точки.
В следващия кръг дунавци ще гостуват на „Марек“ и ако играят по този начин, могат да се надяват, че ще се върнат с нещо и от Дупница.
„Септември“ /Сф/-“Спартак“ /Вн/ - 0:2, „Спартак“ /Пл/-“Марек“ - 0:0, „Литекс“-“Спортист“ /Своге/ - 0:0, „Черноморец“ /Балчик/-“Янтра“ - 2:1 /изненадата на кръга/, „Монтана“-“Черноморец“ /Бс/ - 2:2, „Струмска слава“-“Бдин“ - 2:0. Мачът „Добруджа“-“Беласица“ се игра късно вчера, а двубоят „Лудогорец II“-ЦСКА 1948 II ще е днес.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Николай Дичев, Галин Минков, Кристиян Господинов, Станислав Непочиренко, Симеон Вешев, Никола Колев, Джан Хасан, Луис Пахама /Димитър Законов, Самуел Наков Фуентес/.