Футболистите на „Дунав“ изиграха добър мач срещу „Спартак“ във Варна, но загубиха с 1:3. За равностойния характер на двубоя говори и статистиката - 10:14 изстрела към вратите, 48:52 процента владение на топката, 7 към 3 корнера в полза на дунавци.
Футболът обаче е игра на голове и домакините се възползваха от своите възможности. Поведоха през първото полувреме с гол на неудържимия Ромеш Ивей, след почивката панамецът се разписа за втори път, Луис Пахама върна надеждите в русенския лагер с хубаво попадение - 1:2, но в последната минута на продълженията се стигна до 1:3 с изстрел на Атанас Зехиров.
По-рано дунавци пропуснаха няколко отлични възможности след хубаво изградени атаки. Кой не бе близо до гола - Джан Хасан, Симеон Вешев, Луис Пахама! В интерес на истината домакините също създадоха още положения, но вратарят Дамян Дамянов се справи добре.
Освен загубата щабът на „Дунав“ трябваше да преглътне и ранна контузия на Димитър Тодоров, който бе сменен принудително.
А на 6 април се задава изключително важен домакински мач. Тогава дунавци ще посрещнат тима на „Марица“ /Пловдив/. Този ключов двубой няма алтернатива освен задължителна победа. Всеки друг изход ще е голям минус в битката за оцеляване във Втора лига.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев /капитан/, Николай Дичев, Димитър Тодоров, Галин Минков, Станислав Нечипоренко, Денислав Минчев, Никола Колев, Луис Пахама, Симеон Вешев, Джан Хасан /Георги Иванов, Димитър Законов, Кристиян Господинов/.