Щангистите на ТСК „Русе“ спечелиха 4 отборни купи на държавното първенство в Асеновград. Кадетите до 15 години и девойките се класираха първи, кадетите до 17 години и жените завършиха на второ място.
Кадети, 15 години: Александър Бегунов /49 кг/, Даниел Тодоров /67/, Алекс Галинов /73/ - второ място.
Кадетки, 15: Мария Николчева /45/ - шампионка, Праслава Йорданова /49/ - втора/.
Кадетки, 17: Руслана Атанасова /49/-втора, Кристияна Боянова /64/ - трета.
Кадети, 17: Александър Бегунов /49/-втори, Онур Саткъев /49/ - трети, Христо Ненов /55/-трети, Мартин Пенчев /73/ - трети.
Девойки: Яна Василева /45/ и Пламена Тодорова /64/ - шампионки, Рени Русева /49/ - втора.
Юноши: Джан Зарков /61/-шампион, Мартин Станев /55/, Мартин Пенчев /73/, Георги Георгиев /81/ - трети.
Жени: Надежда Мей Нгуен /49/ - шамионка, Силвия Ангелова /55/ - втора.
Мъже: Ерджан Весков /55/ и Дениз Данев /61/ - шампиони, Джан Зарков /61/ и Ангел Русев /67/ - втори, Мартин Станев, /55/ и Хаят Весков /67/ - трети.
Второто място на Ангел Русев не бива да е изненада, защото той се състезава експериментално на необичайната за него категория до 67 кг, с 12 повече от участието му на европейското първенство.